למה צריך חתימה דיגיטלית ואיך משיגים אותה

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

בעלי עסקים רבים מבינים את המשמעות והצורך של חתימות של לקוחות על חוזים ומסמכים שונים, על מנת שהשירותים או המוצרים הרלוונטיים להם, יוענקו ללקוחות על פי הסכמה שלהם לתנאי העסק או החברה בגין אותו מוצר או שירות. בעוד שבעבר, על מנת שלקוח יחתום על מסמך כלשהו בנוגע לשירות או מוצר, הוא היה נדרש להגיע באופן פיזי אל מקום העסק או אל נציגי העסק, הרי שכיום באמצעות חתימה דיגיטלית כל עסק יכול להחתים את לקוחותיו מכל מקום ובכל זמן.

מהי בעצם חתימה דיגיטלית

כאשר חותמים על מסמך, הרי שהוא מקבל תוקף והסכמה של החותם. כלומר, אדם החתום על מסמך כלשהו בגין כל דבר באשר הוא, מתחייב לקבל עליו את הנאמר במסמך ובמידה ואיננו מקבל עליו את הנכתב במסמך או מפר את הנכתב בו לאחר שהוא חתם על המסמך, הרי שניתן לתבוע את האדם. התנהלות של עסק מול לקוחותיו בכל הנוגע לעסקאות שונות ומוצרים שונים, גובל לא פעם בצורך של הלקוחות לחתום על מסמכים שונים אותם החברה מנפיקה. מטרת המסמכים הללו היא  לאפשר ללקוחות ולעסק לנהל תהליכים עסקיים בצורה תקינה, המתקבלת בקרב שני הצדדים. כיום, במקום לחתום באופן ממשי על ידי הגעה פיזית של הלקוח לבית העסק, ניתן לשלוח לכל לקוח בכל מקום בו הוא מצוי את המסמך בפורמט המאפשר חתימה דיגיטלית. חתימה דיגיטלית היא חתימה בעלת ערך חוקי וכאשר אדם חותם באופן דיגיטלי על מסמך הרי שהוא מחויב לעמוד בכל התנאים שהוא התחייב עליהם.

מדוע חשוב לעסק לבחור באופציה לחתימה דיגיטלית

כל עסק המתיימר להיות עסק עדכני ומתקדם ולאפשר לעצמו להגדיל את קהל הלקוחות שלו באופן קל, פשוט ונוח, חייב להבטיח את אפשרות החתימה על מסמכים מכל מקום, בכל זמן ובצורה פשוטה. כיום, ניתן לרכוש אופציה לחתימה דיגיטלית המאפשרת לכל עסק להחתים את לקוחותיו מכל מקום ובכל זמן. מדובר באופציה מיוחדת, אשר ללא ספק פותחת דלתות עבור כל עסק או חברה המבינים את החשיבות והמשמעות שבעדכניות של חתימה מעין זו.