הסרת תוצאות שליליות בגוגל – איך עושים את זה?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

עידן הרשתות החברתיות שבו אנו חיים מונע מאנשים רבים להישאר אנונימיים, ולא חשופים לציבור הרחב. צמד המילים "כוכב רשת" הפך להיות להיט בקרב צעירים רבים, שזוהי בעצם כבר פרנסתם בגיל קטן שכזה. כיום ניתן למצוא מגוון בני נוער בגילאים צעירים שמתחזקים פרופילים ברשתות החברתיות ששמות אפילו את כוכבי הוליווד הגדולים בכיס הקטן.

>מוזמנים להכיר מאגרי תמונות מומלצים

העלייה בכוכבים הצעירים שפורצים ברשתות החברתיות מתרחשת בעיקר בגלל ההתפתחות הטכנולוגית של היום, שלכל אחד יש אפשרות ליצור לעצמו פרופיל אישי ברשת, להעלות תמונות וסרטונים ויראליים עם אלפי צפיות וגם לרשום כל דבר שהוא חושב עליו. אך כמו שאלו דברים שיכולים להפוך אנשים לסלבריטאים, כך הם יכולים גם להפוך לדבר שלילי ביותר.

האם יש אפשרות להסרה של אזכורים ודברים שליליים המופיעים עלינו ברחבי רשת האינטרנט הענקית? התשובה הקצרה היא – כן (באמצעות מניפולציות הדומות לקידום אורגני בגוגל, רק הפוך). התשובה הארוכה יותר לפניכם.

פנייה ישירה לאתר

הסתקרנתם וחיפשתם את עצמכם בגוגל? וודאי בין התוצאות הראשונות שמצאתם היו קישורים לרשתות חברתיות עם הפרופילים האישיים שלכם, אולי גם אתר או שניים בהם השתתפתם בדיוני פורום, אך לגמרי לא הייתם מוכנים למציאת תוצאות שליליות המציגות אתכם באור שלילי ביותר. (קראו על ניהול מוניטין).

כיצד ניתן למחוק את זה? אם האזכורים האלו מופיעים באתרים השונים הקיימים ברחבי הרשת, מומלץ לפנות באופן ישיר אל בעלי האתר אם באמצעות טופס פנייה או יצירת קשר טלפוני, ולבקש להסיר או למחוק את אותם אזכורים שליליים עם נימוק משכנע.

דרכים להעלמת אזכורים שליליים

הפנייה ישירות אל בעלי האתר לא תבטיח באופן מוחלט הסרה של אותם אזכורים שליליים, אם בגלל חוסר אכפתיות של בעלי האתר, חוסר יכולת וידע טכני לביצוע הפעולה או כי הבקשה שלכם לא באמת הגיע אל מישהו מהאתר.

כדאי לדעת כי חוץ מהסרה או מחיקה של אותם אזכורים, ישנן דרכים נוספות ויצירתיות שיוכלו "להעלים" את אותם דברים שליליים כמו פנייה לחברה בלינק https://killermedia.co.il/seo. בלהעלים הכוונה היא לדחוק כמה שיותר למטה את אותם אזכורים שליליים, ובמקומם יתווספו המון אזכורים חיוביים שתוכלו לבצע במו ידיכם כמו תגובות בפורומים ודיונים שונים, בלוגים, מאמרי מידע שתעלו לרשת ועוד.