פיתוח וורדפרס – האם הוא מתאים לאתר שלך?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

וורדפרס הנה מערכת קוד פיתוח שבאמצעותה ניתן להעלות לאוויר אתר אינטרנט, לטפח, לשדרג, לשנות, לערוך ולהוסיף אליו תכנים, תכנים וכל מה שאתם צריכים על מנת לנהל אתר אינטרנט משלכם. מרבית בתי העסק בישראל היום בעלי אתרי אינטרנט, בעוד שישנם גם יזמים  המחזיקים אתרי אינטרנט מסיבות שונות. אם כן, שימוש במערכת וורדפרס הוא המומלץ ביותר והנוח ביותר מכל האפשרויות האחרות וזוהי לבטח תהיה הבחירה הראשונה שלכם אך האם נדע האם מערכת זו מתאים ביותר לאתר שלנו ולדרישות שלנו? נבחן 3 פרמטרים עיקריים: סוג האתר שאנו צריכים, עלויות הבנייה של האתר והאם הן תואמות את תקציב העסק שלנו וכמובן מידת הנוחות בעבודה עם המערכת.

אילו סוגי אתרים ניתן לבנות על וורדפרס?

הדבר הראשון שנרצה לבדוק הוא האם סוג האתר שאנו צריכים יכול להיבנות על וורדפרס. ישנם יזמים ובעלי עסקים המעוניינים באתר תדמית לעסק בלבד, אחרים רוצים להקים מגזין תוכן או פורטל בתחום כלשהו ואילו אחרים מעוניינים באתר חנות אלקטרונית שבה יוכלו לשווק את המוצרים שלהם אונליין. אתם תשמחו לדעת שאת כל האתרים הללו וכן סוגים אחרים של אתרים תוכלו לבנות בוורדפרס. יתרה מכך תוכלו לבחור מבין אלפי תבניות את התבנית העיצובית המתאימה ביותר עבורכם ועבור האתר שלכם.

כמה עולה לבנות אתר וורדפרס?

המדד השני שנרצה לבדוק הוא עלות בניית אתרי וורדפרס. בעבר כדי לבנות אתר היה צריך לתכנת אותו מ0, לבנות את העיצוב, לבנות מערכת משרד אחורי אינדיבידואלית לכל אתר לצורך הניהול שלו והעלויות למתכנתים ומעצבים היו מרקיעים שחקים. דור צוברי מספר כי כיום ניתן לבדוק אתר מקצועי ונפלא גם בעלויות זניחות יחסית של 2000-3000 שח בממוצע. כמובן שבהתאם לאפיון האתר שלכם, העיצובים והתוספות שאתם רוצים זה יכול גם להגיע ל5-10 אלף לאתר, אולם רחוק עדיין מהמחירים שהיו גובים בעבר. אם אתם מסתקפים באתר צנוע, מקצועי ובלי עיצובים מפוצצים או מערכות מתקדמות שיש לתכנת עבורכם במיוחד תוכלו לבנות אתר מקצועי משלכם במעט כסף.

מה קורה אם צריך לעשות שינויים?

לבסוף, נרצה לבדוק שהמערכת הנה נוחה לעבודה ושאכן יש לנו גמישות בעבודה אתה. באתרי וורדפרס תוכלו לערוך את קוד התבנית וכל חלק באתר כך שיש לכם שליטה מלאה על האתר שלכם. זה גם מה שהופך את המערכת הזו לפופולרית ביותר בעולם.
ומה בנוגע לקידום אתרים?