לא עומדים בעומס הלימודים וצריכים עזרה- כך תעשו את זה!

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

לא מעט צעירים וצעירות אשר לומדים באוניברסיטה או במכללה, מרגישים שיש עליהם עומס משמעותי, רציני, כזה שמפריע להם ללמוד כמו שצריך ובכלל, מפריע להם לתפקד בחיי היום יום. 

מרבית הסטודנטים והסטודנטיות, נדרשים לא רק ללמוד אלא גם לעבוד והרבה פעמים הם עושים דברים נוספים. הלימודים כשלעצמם יכולים להיות מעמסה לא פשוטה, בוודאי אם מדובר בתארים של מקצועות רציניים וכבדים. זה יכול לדרוש הרבה מאוד זמן ומשאבים אחרים, כולל משאבים נפשיים, בשביל להתמודד עם העומס הזה. 

לשמחתם של הסטודנטים והסטודנטיות, אזי שיש לא מעט דרכים כיצד להתמודד עם הסיטואציה, עם מצב של עומס בלימודים. לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות לכך, חשוב לציין, רצוי מאוד להגיע מוכנים, כלומר, לדעת מראש שצפוי להיות עומס מסוים, לדעת מראש כיצד לתכנן את הסיטואציה, כך שלא נגיע אליה מופתעים. בצורה כזו, יהיה הרבה יותר קל לטפל בה ולתפקד בתוכה. 

כיצד מתמודדים עם עומס בלימודים?

ראשית, יוצרים סדר יום שאפשר לעמוד בו, נכנסים אל תוך שגרה שאפשר לנתב בתוכה בין לימודים, עבודה, משפחה ודברים אחרים. 

שנית, לא חייבים לגמור את התואר בשלוש או ארבע שנים. אפשר למשוך מעט יותר, ואז פשוט לוקחים קורסים מסוימים בשנה אחרי שכולם מסיימים. ייתכן וזה יעלה בקנס מסוים, אך עדיין זה משתלם, אם זה מפחית את העומס בצורה כזו או אחרת. 

שלישית, אפשר לקחת קורסים בקיץ. כך במקום ליצור עומס במהלך השנה, מפצלים את הקורסים באופן כזה, שהעומס יורד. יש לקחת בחשבון, שבתקופה זו לא נוכל לנסוע לחו"ל או לעשות דברים שאחרים כן יכולים לעשות. 

ארבע, הרבה מאוד סטודנטים נעזרים בגורמים חיצוניים בשביל להתמודד עם העומס, למשל, הם פונים אל גורמים שמתמחים בכתיבת עבודות אקדמיות, במטרה שאלה יכתבו עבורם עבודות מסוגים שונים. בצורה כזו, הם מפחיתים מעצמם את הלחץ והעומס על כתיבת עבודות אקדמיות שונות.
אם בחרתם ללכת על האופציה הזו, חשוב מאוד למצוא מקום אמין ואיכותי!
מוזמנים לחפש אנשים שמבצעים עבודות סמינריוניות באתר איזיגרייד.

חמש, יוצרים סדר עדיפות באופן כזה, שבוחרים להשקיע בלימודים על חשבון עבודה או בקורסים מסוימים על חשבון קורסים אחרים.