גיבוי בענן – איך זה עובד?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

כמה פעמים יצא לכם לשמוע שיחה בין שני אנשים והמילה ענן קפצה ובלי שום קשר למזג האוויר? קרה לכולנו. הענן, הלא הוא אחסון מקוון ומתפקד ממש כענן. מרחף מעליכם עם שלל המידע שבחרתם לאגור בתוכו. כאשר הענן הפרטי או העסקי שלכם משויך לכתובת המייל שלכם, אתה בעצם יכולים לשמור כל דבר אפשרי בענן.

אז איך בעצם גיבוי בענן עובד?

ארגונים רבים מנהלים את צורת הגיבוי שלהם על ידי העתקה ואחסון החומרים במדיה אחרת או במערכת אחסון שתאפשר להם גישה קלה במקרה של משבר. אמנם קיימות אפשרויות וגישות רבות לגיבוי מחוץ לאתר, אך גיבוי בענן משמש מעין מתקן חוץ ארגוני שמאפשר גישה לכלל חומרי הארגון בלחיצת כפתור ומכל מכשיר דיגיטלי.

ישנן גישות שונות לגיבוי בענן, עם שירותים זמינים שיכולים להתאים בקלות לתהליך הגנת הנתונים הקיימים לחברה שלכם. הנה כמה דוגמאות לגישות השונות לגיבוי בענן-

גיבוי לענן ציבורי- זוהי למעשה שיטה נפוצה גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים. גיבוי לענן ציבורי הוא למעשה העתקה ישירה של הקבצים שלכם אל תוך אחסון חיצוני ומקוון, הלא הוא הענן. ארגונים רבים יעדיפו להעסיק אנשי IT בעבור התעסקות ואחריות על גיבוי בענן.

אספקת שירותי גיבוי- עסקים רבים יעדיפו לתת לחברה המספקת שירותי ענן לנהל את נתוניה מתוך מרכז נתונים מנוהל. כך, לעסקים קיימת תוכנה השולחת את כל נתוניה אל הענן ובכך יוצרת גיבוי חיצוני ומקצועי.

אספקת ענן אינטרנטי- זוהי תהיה ההעדפה העיקרית של הפרט אך גם עסקים קטנים יכולים להשתמש במה שהאינטרנט מעניק. מדובר במכשיר המאגד אליו את כל החומר הקיים לכם במחשב. כך, כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להעביר את מה שאתם רוצים לגבות אל הענן הפרטי שלכם.

לסיכום,

אם בעבר בכדי לגבות מסמכים ונתונים היינו צריכים להדפיס אותם, לניילן אותם ולדאוג מכל משמר שלא ילכו לאיבוד או יתלכלכו, הרי שהיום כל שצריך לעשות זה ללחוץ על העכבר בכמה קליקים ולהגיע אל הגיבוי האולטימטיבי. כזה שלא מצריך דווקא את המחשב שלכם בשביל זה.