דרושים אבטחת מידע – איך תכנסו לעולם הזה

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אבטחת מידע הוא תחום מעניין מאד כיוון שמי שעובד בו מגלה כל יום דברים חדשים וחייב להיות כל הזמן עם היד על הדופן כדי שלא יהיו פרצות של מידע.

מי שמעוניין לעסוק בכך, כדאי שילמד קורס מקצועי יסודי העוסק בכך כדי לקבל את מלוא ההכשרה הנדרשת ולאחר מכן יחפש עבודה באחת מחברות ההייטק המחפשות דרושים לאבטחת מידע, הסטארט אפ וגם אצל גופים גדולים נוספים.

לימודי אבטחת מידע

לימודי אבטחת מידע כוללים מגוון גדול של תחומים אשר חשוב לדעת את כולם כדי להבין את כל מכלול הדברים לקראת העיסוק בכך.

הסילבוס כולל תוכנית ניהול רשתות, הגנת סייבר כולל CSP ו – CSTP.ותוכנית CISO ומומחיות המתודולוגיות (GRC) – CSMP.

את הקורסים הללו אפשר ללמוד במכללות שונות ברחבי הארץ והם נמשכים בין כמה חודשים לשנה פחות או יותר בהתאם לתוכנית הלימודית אשר קבעה כל מכללה ולמספר הפגישות בכל שבוע.

עבודה באבטחת מידע

הדרך הנכונה ביותר למציאת עבודה בתחום אבטחת מידע היא לפנות לחברת השמה אשר מתמקצעת בתחום ההייטק, אבטחת המידע והסייבר.

חברות הסטארט אפ וההייטק השונות מעבירות לחברת ההשמה דרישות מפורטות של תפקידים אשר נחוצים במשרדם, החל במנהלי רשתות דרך מהנדסים ועובדים בתחום הסייבר ואבטחת המידע על גווניהם הרבים.

הייחוד של חברת ההשמה היא בכך שהיא עוסקת בכך לאורך שנים רבות, עובדיה מכירים את הנושאים הרבים על כל היבטיהם ולכן יכולים למצוא את ההצלבות המוצלחות ביותר לכל תפקיד.

תחילת הדרך בתחום אבטחת המידע

חברות רבות רואות את העתיד בחזונם ולכן שמחות לקלוט כוח אדם איכותי, צעירים אחרי שירות צבאי בין שעסקו בתחום אבטחת המידע וגם אם לא ואחרים אשר לומדים כעת אבטחת מידע או סיימו את מסלול הלימודים.

את העבודה בתחום זה מתחילים מלמטה כדי להכיר את כל הנושא באופן רוחבי כיוון שהוא בנוי מאין ספור תתי נושאים. עם הזמן והעמקת הידע, העובדים יכולים להתקדם במעלה הסולם ולקבל תפקידים מרתקים בחברה שבה הם עובדים או שיבקשו מחברת ההשמה לעבור לחברה אחרת.

אולי יעניין אתכם גם: השמה לתחום הסייבר