למה מלמדים שיטות ישנות נוראיות כמו ספאם

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אין ספק, שאחד הדברים הכי פחות אהובים על גולשים באינטרנט זה ספאם. מיילים חסרי משמעות, מיילים שיווקים שמגיעים למייל שלהם, מייל שנראה לכאורה איכותי אך הוא בעצם ספאם לכל דבר.

העניין הוא, שלא במקרה עסקים, בעלי מקצוע וגורמים אחרים משתמשים גם היום בספאם לצורך שיווק וקידום. הם עושים זאת בידיעה ברורה שזה ספאם ובכל זאת, לא מפסיקים. מיד אנחנו נבין מדוע.

לפני שנסביר מדוע, חשוב לזכור, גם כשאנחנו מחליטים לייצר ספאם ולנצל אותו, עלינו לעשות זאת בחוכמה, עלינו לעשות זאת מתוך הבנה שמדובר בתהליך ארוך טווח, כלומר, יש לו מטרה והיא לא חד פעמית, אלא להיפך, המטרה שלנו היא למשוך את הלקוחות שלנו ולייצר מצב שהם ירצו להמשיך בקשר איתנו, אף על פי ששלחנו אליהם מייל ספאם. לכן אנחנו צריכים לדעת לא רק מדוע נכון מבחינתנו להשתמש בספאם, אלא גם כיצד לבצע זאת. ככל שנעשה זאת בצורה חכמה יותר של שיטת שיווק רשתי, כך נגדיל את הסיכוי להשיג את המטרות שלנו.

מדוע משתמשים היום בספאם

יש כמה סיבות לכך, ראשית, הנחה סמויה שלא כל הגולשים בהכרח ממהרים להבין שמדובר בספאם, וכן יש הרבה גולשים שכן קוראים ספאם, מתוך מחשבה שאולי בכל זאת מסתתר שם משהו שיכול להתאים להם.

שנית, גם בספאם אפשר לייצר שיווק, למעשה, על מנת לשווק מוצרים ושירותים במייל, זו הדרך, אנחנו לא יכולים בהכרח לפנות ללקוחות שלנו במכתבים אישיים או בדרכים אחרים, לכן, אנחנו נעשה זאת בצורה כזו. שלישית, לפעמים הספאם הוא פתח לתהליך של שיווק הרבה יותר איכותי, ויחד עם זאת גם יותר אגרסיבי, לאחר מכן נוכל לחזור לשיווק רגיל, שיתאים יותר למה שהגולשים מצפים לקבל מאיתנו.

אולי יעניין אתכם גם: איך להפוך את העסק שלך בשיווק רשתי לאוטומטי