כך תמונה מוצלחת משפיעה על האתר

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מחקרים רבים הוכיחו שיש לאדם מספר אינטליגנציות שונות. חלק אומרים שיש שבעה סוגי אינטליגנציות, חלק חמישה, חלק שמונה. בשורה התחתונה מדובר בסוגים שונים של דרכים שבהם בני האדם רואים את העולם וקולטים את המידע שהם רואים ושומעים טוב יותר. כך למשל: יש אנשים שלומדים וזוכרים טוב יותר מלשמוע משהו באוזניה ולעצום את העיניים כדי להתרכז, אחרים יזכרו יותר טוב אם יקראו את זה מספר ואחרים יזכרו את זה יותר טוב אם יראו משהו מוחשי לנגד עיניהם (תמונה או סרטון למשל).

איך זה קשור לתמונות באתרי אינטרנט?

הפסיכולוגיה או האופן שבו אנשים פועלים וחושבים אם תרצו – היא חלק קריטי בהבנה של כל משווק כיצד להנגיש את התכנים לקהל העסק. התוכן השיווקי, איך הוא מוצג, היכן הוא מוצג, באיזו תדירות, באילו צבעים, באיזה גודל כתב – כל אלה עם שינויים קלים עשויים לגרור תגובה שונה מהקהל. תוספת של תמונה לאתר למשל תורמת רמות לפעילות העסק במישור של האינטרנט. לדוגמה: תמונת נושא לפוסט באתר תגרום ליותר אנשים להיכנס לקרוא את הפוסט. התמונה הזו, אם נבחרה תמונה נכונה, גם תעביר רגש והזדהות בעיני אנשים שונים מה שיתרום לקריאת יותר תוכן במאמר. תמונה טובה בתוך המאמר תעזור לשיפור שטף הקריאה והעברת המסר במאמר ועוד. ברשתות החברתיות למשל נמצא כי פוסטים המשתפים גם תמונה ולא רק טקסט כתוב זוכים להרבה יותר תגובות, לייקים ואנשים שקוראים אותם.

היכן נמצא תמונות מוצלחות לאתר שלנו?

מכיוון שברוב המקרים לא נוכל לייצר לעצמנו לבד את התמונות הנדרשות אנו נעזר במאגר תמונות מהאינטרנט. ישנם אינספור מאגרי תמונות בינלאומיים שבכל אחד מהם יש מיליוני תמונות. כמובן שחשוב לקרוא את תנאי השימוש והרישיונות האפשריים לשימוש בכל אחד מהאתרים שאתם עומדים להשתמש בתמונות שלהם. שווה להיות מנוי ב10-20 דולר בחודש לאתר תמונות שכזה כדי לקבל עשרות תמונות או יותר לשימוש באתרים שלכם, ברשתות החברתיות ובכל אספקט של תוכן שאתם רוצים לשתף ברשת ולשפר את אחוזי ההמרה והפעילות סביבו. ישנם גם אתרים שבהם תוכלו להשתמש בתמונות בחינם עם הגבלות מסוימות.