קורס באינטרנט – איך בוחרים את הקורס הנכון

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות להירשם לקורסים באינטרנט. הם עושים זאת מסיבות שונות. חלקם עושים זאת מאחר ואינם יכולים להירשם לקורסים פרונטאליים מסיבות שונות, יש מי שעושה זאת מאחר והקורסים שהם רוצים ללמוד מתקיימים במקומות רחוקים ועל כן הם מעדיפים ללמוד אותם באמצעות האינטרנט, יש כאלה שפשוט לומדים קורס אונליין באינטרנט מאחר וזה הרבה יותר נוח ופשוט עבורם או בגלל שמדובר בקורס שנועד לספק ידע לצורך תחביב או עניין אחר.

השאלה היא, כיצד בוחרים קורס באינטרנט מה בדיוק הפרמטרים לבחירה נכונה. צריך לומר, זה לא קל לבחור קורס מסוים, ספציפי, אלא אם אנחנו יודעים בדיוק מה לחפש, אם אנחנו יודעים מי המרצים הטובים ביותר וכמובן מה התנאים שיכולים להתאים לנו. בכל מצב אחר, זה יכול להיות קשה ועל כן אנחנו צריכים לדעת כיצד להכריע בין האפשרויות השונות.

לפני שנציג מספר פרמטרים לבחירת קורסים דיגיטליים באינטרנט, חשוב להדגיש, שכל אחד קובע לעצמו את הפרמטרים המתאים, וכל אחד אמור לקבוע בעצמו מה נכון לו, בשביל לבחור קורס שיתאים לצרכים, יכולות ותנאים שעומדים לרשותו.

מה הם התנאים לבחירה נכונה

ראשית, יש לבחון את הנושא שנלמד בקורס, עד כמה הוא מדבר אלינו, עד כמה הוא מתאים למה שאנחנו מחפשים, וכל דבר אחר שיכול להשפיע עלינו כך או אחרת.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את תוכנית הלימודים, עד כמה היא באמת יכולה לספק אותנו, עד כמה היא באמת יכולה להתאים למה שאנחנו מחפשים וצריכים.

שלישית, יש לבחון מי המרצים, מי עומד מאחורי הקורס, מה רמת הניסיון והמומחיות שלהם בתחום.

ארבע, חשוב לבחון את התנאים, עלויות וכל דבר שיכול להשפיע עלינו בצורה כזו או אחרת. ניתן למצוא קורסי אונליין שמועברים בלייב ביום ושעה מסוימת, כך שמצד אחד ניתן לשאול את המרצה שאלות אך מצד שני מחויבים לשבת וללמוד בזמן שנקבע. אפשרות נוספת היא קורסי אונליין מוקלטים שניתן ללמוד בכל זמן שנוח, אך אין אפשרות להעלות שאלות כשנושאים מסוימים אינם ברורים.