המק שלכם הפסיק לעבוד – הפעולות שאתם צריכים לעשות

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מחשבי מקינטוש נחשבים לבעלי יתרונות רבים בתוכנות גרפיות ולכן הם פופולריים מאוד בקרב מעצבים, אנשי סאונד מוזיקאים וכו'. גם העיצוב המיוחד שלהם נחשב אטרקטיבי לרבים. אם רכשתם מחשב שולחני או לפטופ של מקינטוש – אז כנראה שהם מיועדים בעיקר לכם ולא לשימוש של בני המשפחה, כלומר בעיקר לצרכי עבודה. מחשבי מקינטוש נחשבים יקרים יותר מאשר מחשבי PC , מאחר שיש שוני בחומרה ובתוכנה, ולכן צריך סיבה טובה כדי להעדיף אותם ברכישה. תקלה במקינטוש והשבתתו עלולה לגבות מחיר יקר ולמנוע ביצוע עבודות חיוניות, מהן אתם מתפרנסים, וכן גישה למידע חיוני. לכן יש לעשות כל מאמץ לתקן את התקלה בהקדם האפשרי.

איך מוצאים מעבדה אמינה

מחשבי מקינטוש נפוצים בימינו פחות מאשר מחשבי PC , ולכן חובה לבדוק אם במעבדה המיועדת נותנים גם שירות עבור מק (נייח או נייד), ורק לאחר מכן לשקול אם לשלוח את המק למעבדה הזו, רצוי לאחר שקיבלתם עליה המלצות מחברים ומכרים. כמו כן רצוי שהמעבדה תהיה קרובה לבית או למשרד ככל האפשר, וזאת כדי להימנע מפקקים מיותרים ועיכובים במסירת המק ובקבלתו לאחר התיקון. במעבדות אמינות מקובל לבדוק מה התקלה ולהוציא רשימה מסודרת של תיקונים נדרשים ולסכם את העלויות מול הלקוח, ואז ניתן לקיים מו"מ על תנאי התשלום.

תיאור נכון של הבעיה

לפני מסירת המחשב למעבדה, חשוב לברר שהסברתם היטב את מהות הבעיה. אם מדובר בנזק פיזי כמו מסך שבור, תהיו חייבים לוודא שבמעבדה יש חלקי חילוף. אם מדובר בבעיית תוכנה – חשוב להסביר בצורה בהירה ככל האפשר מה התקלה ולהבין מה משך האחריות שתקבלו על התיקון ומה התחזית לעלויות התיקון.