מיתוג וביסוס העסק בעזרת סרטונים

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

בעידן האינטרנט כל אחד יודע שללא מיתוג יעיל, נגיש ומשכנע של העסק והמוצר שלו אין דרך לשרוד בשוק התחרותי של היום. אף שרבים מכינים סרטוני תדמית לעסקים על מנת לקדם את תדמיתם ולשכנע לקוחות פוטנציאליים לרכוש את שירותיהם, לא כולם יודעים לעשות את זה בצורה יעילה ועקבית מספיק כדי למתג את עצמם וליצור הילה חיובית סביב העסק. לא די בהכרח ביצירת סרטונים נפרדים איכותיים, ויש לדעת לבנות על פרסומי העבר וליצור סמלים, סיסמאות ואמצעים פרסומיים ואמנותיים אחרים שיוכלו להיות מזוהים עם החברה, המוצרים והשירותים של אדם ספציפי. 

דוגמה רלוונטית לכך שפרסומות יכולות לתפוס מקום חשוב בתודעה הציבורית אפשר למצוא בפרסומות של אולד ספייס, שבעזרת צוות קריאייטיב מקורי והפקה מקצועית הצליחו לעשות רושם עם הפרסומות שלהם ובכך להגדיל אוטומטית את השיח ובעקבות כך גם את המכירות של מוצריהם.

לשם השגת מטרה זו צריך לדעת ליצור מספר רב של תכנים פרסומיים נפרדים הבונים אחד על השני וקושרים אחד את השני. כל סרטון פרסומי עשוי לדבר על מוצר אחר או תכונה אחרת של החברה ולעסוק בה, וכלל הסרטונים מתהווים לקולאז', תיק עבודות אותו ניתן לרכז במקום אחד ולשלוף לפי הצורך. בדרך כלל נהוג לרכז את כל הסרטונים השונים באתרי שיתוף סרטונים כמו יוטיוב וכן ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. צבירת עוקבים ורשומים באתרים אלה יוכלו לקדם את העסק, לתת לו זמן מסך וחשיפה הולמת לה הוא זקוק כדי לגדול ולהתפתח.

בנוסף, הסרטונים יכולים לשמש תפקיד כפול כפרסומת ויזואלית באתרים כמו יוטיוב ובמקביל להתפרסם בעיתונים ובכתבי עת בצורת טקסט. יתרון נוסף שקיים לסרטונים הוא שהם כלי טוב ליצירת יחסי ציבור טובים וקשר עם הקהל דרך תגובות וטוקבקים, ראו באתר זה!