למה כלבים מלקקים את עצמם

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

ישן לא מעט סיבות לכך שכלבים רבים מלקקים את עצמם באופן תמידי ולעיתים אף באובססיביות רבה. ליקוק מרובה עלול ליצור פצעים של ממש אשר עלולים להחמיר לכדי פצעים גדולים וזיהומים במיד והכחב ימשיך ללקק את עצמו באזור הפצע. לכן, במידה ואתם מבחינים כי הכלב שלכם מלקק את עצמו באובססיביות רב עד כדי פציעות חמורות, חשוב להיעזר בגורם מקצועי ומוסמך שהוא בעצם וטרינר להתמודדות עם הבעיה. חשוב שתכירו חלק מהגורמים לכך שהכלבים מלקקים את עצמם וכך תצליחו פעמים רבות למנוע ליקוק אובססיבי. ישנם מספר גורמים מרכזיים המביאים את הכלב לרצות ללקק את עצמו. הגורמים המרכזיים הם: התמודדות עם כאבים שונים, מחלות אזוריות בגופו, משיכת תשומת לב מבעליו ועוד.

התמודדות עם כאבים

כאשר הכלבים מלקקים את עצמם באזור הרגליים, מופרשים חומרים בגופם אשר מסייעים להם להתמודדות עם כאבים. במקרי רבים ניתן לקשור באופן ישיר את הליקוקים האובססיביים לכאבים תמידיים של הכלב באזורים שונים בגופו. ישנם אזורים אותם הוא לא יכול ללקק ולכן הוא מלקק את רגליו במטרה לשחרר חומרים שיסייעו לו להתמודד עם הכאב. במרם אלה חשוב להיעזר בסיוע מקצועי להתגברות על הכאבים בדרכים אחרות ובריאות יותר. אנשי מקצוע ידעו להעניק לכלב שלכם את כל מה שהוא צריך בשביל שיצליח להתמודד בצורה בריאה עם הכאבים השונים בגופו.

משיכת תשומת לב

מקרה נוסף שכיח במיוחד הגורם לכלב שלכם ללקק את עצמו הוא משיכת תשומת לב. לא אחת הכלבים מלקקים את עצמם בשביל לקבל מעט יחס מבעליהם. במקרים אלה התייחסות יתר לכלב תביא לשיפור היכר ואף הפסקה של ליקוק הכלב את עצמו. לכן, חשוב לשים לב האם אתם מעניקים מספיק תשומת לב לכלב שלכם כאשר אתם מבחינים בליקוק אובססיבי.