גירושין בהסכמה – למה זה הכי טוב עבור כולם

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

להתגרש ולפרק משפח ה- זה אף פעם לא דבר קל. מי שמחליט כי סיפור הנישואין שלו נגמר: חש בדרך כלל תחושות לא נעימות כמו של חוסר הצלחה, כשלון, ולפעמים אפילו בושה ועצב גדול. לעומת זאת, יש גם תחושות שמגיעות במוקדם או במאוחר, כמו הקלה, שמחה, תחושה של התחלה חדשה וכדומה.

כדי שתוכלו להגיע כמה שיותר מהר לתחושות האלה בעת תהליך גירושין: כדאי להתגרש בהסכמה ובצורה הרגועה והפרקטית ביותר. גירושין בהסכמה יובילו להבנה בין הצדדים, ולשאר יתרונות אותן נפרט כעת:

הילדים יודעים כיצד מנהלים מערכות יחסים

כאשר מעורבים במערכת היחסים ילדים קטנים או גדולים, חשוב שהם יבינו שלהתגרש או להיפרד – פעולות שלא נעים לבצע – אפשר לבצע בצורה אנושית ומכילה. הילדים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך ילמדו כיצד מנהלים מערכות יחסים בצורה נאותה עם מינימום פגיעה באחר.

מינימום פגיעה בתא המשפחתי

כאשר מנהלים מערכת יחסים רעילה או גירושין 'מכוערים', התא המשפחתי מתחיל להתערער. יש ילדים שייקחו בלית ברירה את עמדתם אחד הצדדים בעניין (אמא או אבא) ויש את הילדים שיתנתקו מהסיטואציה וידחיקו אותה, כמו אלה שיתחילו להפגין אלימות, תוקפנות או יחלשו בתחומים שונים בחייהם. מנעו את המצבים האלה ונהלו גירושין טובים.

הוצאות קטנות יותר

כשאנו מחפשים לנקום, 'להתקטנן', להזיק או להילחם בגרוש או בגרושה שלנו: ההוצאות שלנו גדלות גם בשל תשלום לעורך דין גירושין שהופך גבוה מיום ליום וגם בשל הזמן הכסף והמשאבים שתשקיעו בכל אלה. נסו להגיע להסכמות מבלי לחפש דרכים להתנקם.

תחושת הצלחה וסיפוק

אם תנהלו הליך גירושין טוב ויעיל, תגיעו אל התוצאה הטובה ביותר ותנהלו מערכת יחסים בריאה עם האקסים שלכם.