מה נחשב לפסולת אלקטרונית?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

הביטו סביבכם, כמה מוצרים אלקטרוניים משמשים אתכם בחיים? מסתבר שאתם תופתעו מכמות המוצרים הללו. האם שמתם לב שמרבית הפעולות שאתם עושים ביום נעזרים במוצרי חשמל? כן, המיכון והמכשור האלקטרוני הפכו להיות חלק מאתנו. הם למעשה כמעט כבשו את החיים שלנו. וכל המוצרים הללו יום אחד מתקלקלים ונזרקים. כל טלפון וכל מחשב יוצאים מכלל שימוש. כל מקרר וכל מזגן מתקלקלים ולא שמישים עוד. ומה אז?

אז מה באמת עושים אז?

כאשר מוצר חשמלי או אלקטרוני יוצאים מכלל שימוש הם מוגדרים כפסולת אלקטרונית. כאשר המוצרים הללו לא מתאימים עוד לשימוש, הם גם לא יתאימו להשלכה לפח האשפה. כי אין שום סיבה בעולם להטמין יחד עם פסולת ביתית רגילה גם פסולת אלקטרונית. מה כן עושים עם כל הציוד הישן הזה? האם נגזר עלינו להעמיס על הבית או על המשרד? לגמרי לא.  מחזור זה שם הפתרון.

על מחזור של פסולת אלקטרונית

מחזור של פסולת אלקטרונית הינו תהליך שמתייחס לכל אותם מכשירי חשמל, מוצרים אלקטרוניים, טלפונים וכדומה. התהליך יכלול פירוק של המוצר ומיון החלקים שלו לפי חומר הגלם ממנו הם מיוצרים. לאחר המיון תועבר כל קבוצה להמשך התהליך שמתאים לה. המטרה הינה להבטיח כי חומרי הגלם מנוצלים כראוי, וכי נמנעת השלכה של חומרים מזיקים לאשפה.

מי מבצע את המשימה הזו?

פסולת אלקטרונית צריכה להגיע לידיים המתאימות. דהיינו, לידי חברה מקצועית שמתמחה בגריסה ובהשמדה של חומרים ומידע ובמיחזור ירוק. כאשר אתרנו חברה כזו אנחנו יכולים להיות רגועים בדבר הפסולת האלקטרונית. כיוון שהיא מקבלת את הטיפול הנכון לה, והיא מועברת ליעדה הנכון. הן מבחינת איכות הסביבה והן מבחינת ניצול החומר ומשאבי האדמה. כל פסולת אלקטרונית מצריכה טיפול נאות על פי הנהלים.