סריקת מסמכים – להעביר כל מסמך למחשב

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אחד השינויים הגדולים ביותר שהתרחשו בתחום המחשבים והאלקטרוניקה בכלל, בשנות התשעים ומאז, היא האפשרות לסרוק מסמכים אל המחשב.

עד אז, ידענו שאם אנחנו רוצים שהמסמך יהיה על המחשב, נצטרך להקליד ולשמור אותו על דיסק קשיח. באופן טבעי זה דרש מאיתנו הרבה עבודה, ולא תמיד היה אפשרי בגלל מבנה המסמך. לא תמיד היו לנו את הכלים לייצר את הקובץ כפי שהיינו צריכים או כפי שרצינו.

הרעיון של סריקת מסמכים שינה את כל זה ולמעשה פתח בפנינו אופציות חדשות. אנחנו יכולנו לקחת את המסמך "לצלם" אותו למחשב. כלומר, היינו יכולים לעשות פעולה הפוכה מזו שעשינו בעבר. במקום שנידרש לצלם מסמכים על מנת לשכפל אותם או להקליד את המסמך על גבי המחשב ואז לשמור עליו. כעת יכולנו לסרוק את המסמך בצורה פשוטה אל המחשב ולעשות בו שימוש חופשי.

אחד היתרונות של סריקת מסמכים הוא, היכולת שלנו לשנות את המסמך, לשנות את הקובץ באופן כזה שישרת טוב יותר את המטרות שלנו.

כיצד סריקת מסמכים מתבצעת בפועל?

בעיקרון יש 3 אופציות לסריקת מסמכים. האופציה המוכרת ביותר, היא סריקה באמצעות סורק ביתי. מדובר על סורק קטן שיכול לסרוק מסמך אחד בודד. זה תהליך שלוקח מעט זמן והוא לא בהכרח יעיל אך מספיק לצורך שימוש ביתי.

אופציה נוספת, שכיחה לשימוש, היא סריקה תעשייתית. מדובר על סריקה שמתבצעת באמצעות סורקים גדולים ומהירים. היא משמשת בתי עסק גדולים, ארכיונים, מערכות עיתונים ועוד.

האופציה האחרונה היא יחסית חדשה. מדובר על אפליקציה שמאפשרת לנו לסרוק מסמכים למכשיר הפלאפון שלנו. כך אנחנו יכולים לסרוק את המסמך ולהעביר אותו לקובץ אותו, אנחנו יכולים לשלוח במייל ולעשות בו שימוש באופן חופשי ונוח.

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף – חברת חניבעל.