שחזור דיסק קשיח – במה זה כרוך?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

שחזור דיסק קשיח כרוך בכמה פעולות מקצועיות כדי לאבחן ממה נובעת התקלה. קיימים כמה סוגים של תקלות ויש למצוא את הגורם האמיתי לכשל הטכני ולטפל בו נקודתית.

> כדאי להכיר את חברת טיק טק שחזור מידע

שחזור דיסק קשיח

הדיסק הקשיח שמגיע למעבדה עובר כמה בדיקות, אם מדובר בכשל הקשור למעגלים החשמליים בכרטיס האלקטרוני, מבצעים תיקון כיוון שקיימת סבירות שיש שם קצר והוא זה שאינו מאפשר להפעיל את המנוע, אף על פי שהדיסק הוא תקין. ברוב המקרים לאחר ביצוע תיקון מוצלח של המעגלים הכרטיס בדיסק חוזר לעבודה ואפשר לראות שוב את מלוא המידע.

יש מקרים שבהם יש תקלות לוגיות אשר קשורות לנושא הקריאה והכתיבה. במקרים הללו מריצים את כל התוכנות אשר סורקות את ההארד דיסק וכשהן נתקלות במצב בעייתי או בתקלה הן מתקנות אותו. בדרך זו התוכנה עוברת רובד אחר רובד בכל הספריות, הקבצים והנתונים כדי לטפל בכולם. כל קובץ שמצליחים לשחזר, מופיע כבר בהארד דיסק כפי שהיה בעבר.

הביקורת הזו ושחזור הנתונים שכבה אחר שכבה הוא תהליך ארוך וסיזיפי ולכן בהתאם לכמות הנתונים ההליך יכול להתמשך שעות בודדות,  כמה ימים ואף יותר מכך. מה שחשוב הוא לדעת שיש אור בקצה המנהרה ,כיוון שברוב המקרים התוכנות המתקדמות מצליחות לפתור את הכשלים בזה אחר זה וכך אפשר לעבוד שוב עם המחשב.

עלויות של שחזור מידע

העלות של שחזור המידע נקבעת על פי כמות המידע שקיים על ההארד דיסק. סדר הגודל הוא של כמה מאות דולרים וזאת לעומת סכומים גבוהים יותר של כמה אלפי דולרים ששילמו לקוחות בעבר, כיוון שהבדיקות היו ידניות בתקופה שטרם הוכנסו לשימוש בתוכנות החדשות שמבצעות את הפעולות הללו במהירות רבה.