שרת וירטואלי בענן – איך הוא מייעל את העבודה?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

בימינו כבר אין חובה להחזיק מערך של שרתים פיזיים בארגון. בימינו, מה שתופס את מקום השרתים הוותיקים הוא שירות מודרני שנקרא שרת וירטואלי בענן. שרת וירטואלי בענן מסוגל ליעל את העבודה ולשפר את פעילות הארגון והעסק, במובנים רבים. 

גישה לנתונים ולמידע מכל מקום 

כאשר עסק מחובר לשרת וירטואלי בענן, המגבלות הגיאוגרפיות נעלמות מאליהן. ניתן לגשת למערכות השונות ולמאגרי המידע והנתונים של הארגון, מכל מקום. את המשמעות של המציאות הזאת חידדה הקורונה שאילצה רבים לעבוד מהבית. בזכות שרת וירטואלי בענן, כל מי שקיבל הרשאה מתאימה יכול לגשת למשאבים הנדרשים מהעסק, מהבית, מכל מחשב, בכל זמן. 

הוזלה עצומה בעלויות 

שרת וירטואלי בענן מוזיל עלויות למגזר העסקי בצורה מרשימה מאוד. לעומת עלויות של תחזוקה של חדר שרתים, כאן הפתרון זול הרבה יותר. הטיפול בשרתים ובמערכת הפיסית נמצא בידיים אמינות ומחוץ לארגון. שרת וירטואלי מאובטח ביותר ומייתר על הצורך להעסיק צוות של טכנאים או להיעזר בשירות תמיכה יקר, לתחזוקת שרתים פיזיים. 

פתרונות לגיבוי ולהתאוששות מאסון 

שרת וירטואלי בענן מייעל את העבודה גם במצבים יום יומיים אך גם במצבי קיצון. לדוגמא, השרת מספק לעסק פתרון מושלם לגיבוי של קבצים, נתונים ומידע מכל הסוגים, אפשר לגבות בענן מאגרי נתונים ומידע עסקי. בכל מקרה של תקלה או אסון, בזכות הענן ניתן להתאושש מהתקלה ולחזור לפעילות מהר מאוד. 

השרת החסכוני שגדל עם העסק 

רכישת שירות מסוג שרת וירטואלי בענן מייעל את העבודה, מאפשר גישה מהירה לנתונים ומידע ובנוסף, גם יכול לגדול ביחד עם העסק. כשהעסק גדל, אין צורך להתחיל בתהליך רכש לציוד מחשוב, שרתים, נתבים, מרכזיות וכדומה. ניתן להגדיל את נפח השימוש מהרגע להרגע.