תיקון דיסק און קי – כיצד עושים את זה נכון

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

דיסק און קי הוא כלי עבודה בו אנחנו משתמשים לצרכים שונים. הוא כלי שמאפשר לנו לאחסן מידע רלוונטי, בין אם אנחנו רוצים לשמור אותו במקום מסוים מבלי שאיש ידע איפה הוא נמצא ובין אם אנחנו רוצים להעביר אותו ממחשב למחשב בצורה נוחה ופשוטה. 

הבעיה היא, שהרבה פעמים, בגלל שימוש עודף או מסיבות אחרות, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם דיסק און קיי תקול, כלומר כזה שלא ניתן להשתמש בו יותר. הפתרון לשם כך, הוא פנייה למעבדה שמתמחה בתיקון דיסק און קיי באופן אפקטיבי ונכון. 

צריך לומר, השימוש במעבדה לצורך תיקון דיסק און קי, נעשה מתוך הבנה שאנחנו לא יכולים לפתור את הבעיה בעצמנו מבלי לגרום נזק לדיסק או לחומר שמצוי בתוכו. אם יש לנו אפשרות לנייד את החומר, להעתיק אותו למחשב או לדיסק אחר, זה עדיף, אך במידה ולא, אז יהיה נכון לקחת אותו למעבדה מקצועית כמו מעבדת שחזור מידע דטה קייר ושם ידאגו לבצע את התיקון. 

כיצד מתקנים דיסק און קי

התיקון מתבצע בעזרת אבחון הבעיה תחילה ולאחר מכן, הדבר הראשון שייבדק זה האם ניתן להעביר את החומר מבלי לטפל בדיסק ומבלי לגרום נזק לחומר עצמו. במידה וזה לא אפשרי, אז יהיה ניסיון לתקן את הדיסק כפי שהוא, זאת על מנת שיהיה ניתן לעשות בו שימוש. 

חשוב להבהיר עוד נקודה, דיסקים מסוג זה, נוטים להתקלקל אחרי זמן מה, אך הרבה פעמים הבעיה היא לא בדיסק אלא דווקא במחשב שקולט אותו. לכן רצוי לבדוק את הדיסק על גבי שורה של מחשבים ולא מחשב אחד, ככה ניתן לראות האם באמת הבעיה היא בדיסק או במחשב, ואיך אפשר לטפל בה.