4 דברים שלא ידעתם על לשון הרע באינטרנט

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

האינטרנט מציע כר נרחב לפעילות אנושית. זה כולל דעות אישיות, חוות דעת על מוצרים ועוד. חשוב כל כך לדעת כי יש חוקים שנוגעים ספציפית להתנהלות שלכם באינטרנט. אלו נועדו למנוע מצבים בהם אנשים מזיקים או ניזוקים בגלל שימוש לא נכון ברשת. אחד הנושאים החמים הוא לשון הרע באינטרנט. בגלל העובדה שכל מילה שאתם מקלידים, בין אם זה ברשת חברתית ובין אם זה בגוגל או בכל אתר אחר, נשארת ויכולה להיות חשופה למספר עצום של גולשים.

ארבעת הדברים שחשוב שתדעו

  1. המונח לשון הרע באינטרנט מתייחס לכתיבת מידע שלילי ביחס לאדם, עסק או חברה. חוות דעת זו עלולה להביא לנזקים רבים לבעל העסק ולכן חובה להיות מודעים לכך ולהימנע מכתיבה שעלולה להישמע כלשון הרע.
  2. אדם שמגלה כי פגעו בו ובשמו הטוב, ופרסמו על אודותיו מידע שלילי צריך לדעת כי יש לו הזכות לשמור על הזכויות שלו ולהציל את שמו הטוב. זה אומר שהוא יכול לתובע את מי שכתב את דברי הגנאי עליו וכמובן לתבוע את המחיקה של התכנים המזיקים הללו.
  3. חובה לזכור כי אי אפשר לכתוב כל דבר. גם אם רכשתם מוצר והאכזבה שלכם הייתה עצומה, אל תתנו דרור לאצבעות שעל המקלדת. צריך לזכור כי כל מילה עלולה להיות עילה לתביעה. אין זה אומר שצריך לשקר. אבל כן צריך להיות מחושבים מאוד.
  4. לכל אדם יש את הזכות לשמור על שמו הטוב ועל התדמית החיובית שלו. לכן אם אדם מגלה כי פגעו בשמו הטוב וכתבו עליו לשון הרע באינטרנט, עליו לפנות אל עורך דין מומחה בתחום זה על מנת להגן על הזכויות שלו.

המידע באדיבות אתר https://www.yaelharel.co.il/