משחקי תחנות בפעילות odt

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

משחקי ODT הם מגוונים ומאתגרים, מסעירים ומפתיעים. כל משחק יכול להימשך פרק זמן שונה מעט ולהוציא מהמשתתפים תכונות אחרות. לכל משחק יש מטרה אחרת ולכן, כאשר מתכננים פעילות ODT מומלץ לתכנן את הפעילות לפי תחנות.

משחקי ODT בחלוקה לקבוצות קטנות

משחקי ODT בתחנות יכולים להתבצע בו זמנית בכל התחנות, כאשר מחלקים את הקבוצה לקבוצות קטנות. פעילות מסוג זה יכולה להתאים לקבוצות גדולות במיוחד.

כך אפשר להפעיל סבב, שבו כל קבוצה עוברת בין כל התחנות במסגרת פרקי זמן קבועים מראש.

משחקי ODT בתחנות ללא חלוקה לקבוצות

אם יש לכם מלכתחילה קבוצה קטנה יחסית ואתם רוצים להעביר את כל המשתתפים תהליך משותף, תוך כדי שימוש בכל המשחקים, אפשר להפעיל את הקבוצה בין תחנות, כאשר הקבוצה עוברת כגוף אחד מתחנה לתחנה.

באופן הזה, אפשר להנות מפעילות מגוונת בין תחנות פעילות שונות, בלי לפצל את הקבוצה. כ אפשר להשיג את היעדים של גיבוש הקבוצה במהלך הפעילות וגם לנצל את כל האלמנטים הקיימים בפעילות.

גילאים מתאימים למשחקי ODT

בין אם תחליטו לפעול במספר קבוצות קטנות ובין אם חשוב לכם שהקבוצה תנוע כיחידה אחת לכל אורך הפעילות, משחקי ODT יכולים להתאים כמעט לכל קבוצת גיל. למעשה אפשר להפעיל ילדים במשחקי ODT החל מגיל 6, במשחקים מותאמים ליכולת הפיזית, השכלית, החברתית והקוגניטיבית שלהם. קראו בהרחבה על פעילות ODT לילדים!

לסיכום 

פעילות ODT היא פעילות משחקית מגוונת, שיכולה להתאים לסוגים שונים של אירועים, מטרות, קבוצות וגילאים. היא מתאימה לצוותי עובדים, אבל גם לילדי בית ספר. היא יכולה להתנהל באוויר הפתוח, או במקום סגור. היא נחשבת חינוכית ואפקטיבית, אבל היא גם ובעיקר – מאוד מהנה ומאתגרת! רוצים להפיק פעילות מדהימה? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לייעץ לכם בתכנון.