מה עדיף – SEO או PPC?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
SEO או PPC

שאלת השאלות של כל בעלת אתר אינטרנט המעוניין לקדם את האתר שלו ושל כל מקדם אתרים היא מה עדיף SEO או PPC? במאמר זה נרחיב לגבי המשמעות של כל אחד מהשניים, נסביר מדוע רוב מקדמי האתרים מעדיפים לשלב בין השניים ונספק לכם תשובה מלאה על השאלה. התחילו לקרוא

מה זה SEO

SEO , ראשי התיבות של SEARCH ENGINE OPTIMIZATION. בתרגום: אופטימיזציה למנוע חיפוש. כאן מדובר על קידום אתרים בשיטה האורגנית, כאשר המטרה העיקרית היא לשפר את התנועה לאתר ממנועי החיפוש כשבראשיתם גוגל. קידום אתרים אורגני על ידי מקדם אתרים מקצועי יעזור בשיפור מיקום אותו אתר אותו מקדמים בתוצאות החיפוש האורגניות בגוגל. בכדי להגיע למטרה זו מקדם האתרים יבצע פעולות שונות ברמת תוכן, קישורים, מבנה האתר, הנגישות אליו, מהירות הטעינה ופעולות נוספות שיעזרו לגוגל לקבוע שמדובר על אתר איכותי ואמין לעומת אתרים אחרים ולדרג אותו בדירוג גבוה.

מה זה PPC

PPC , ראשי התיבות של PAY PER CLICK. בתרגום: תשלום פר הקלקה. כאן מדובר על פרסום בגוגל. כלומר, כאן תשלמו לגוגל על מנת שהוא יקדם את אתר האינטרנט/העסק שלכם באמצעות מודעה מתומצתת בתוצאות מנוע החיפוש. כל פעם שיקליקו על המודעה, אתם תשלמו לגוגל סכום מסוים וזאת בהתאם לסכום התקרה שקבעתם מראש. ברגע שגולש ילחץ על המודעה שלכם הוא יגיע לדף הנחיתה שקבעתם או לאחד מדפי האתר שלכם. PPC הוא קידום ממומן.

היתרונות והחסרונות של האחד מול השני

  • עלות – באם אתם בוחרים לקדם את האתר בעצמכם, חשוב שתהיו מודעים לכך שקידום אתרSEO  אינו עולה כסף. PPC עולה כסף. כאן היתרון הוא לקידום האורגני.
  • תוצאות – בדרך כלל ניתן להתחיל ולראות תוצאות של קידום אורגני SEO תוך כחצי שנה. לעומת זאת  PPC יתחיל לייצר תנועה באופן מיידי. כלומר כאן היתרון הוא לקידום הממומן.
  • אפקטיביות – חשוב להבין שגוגל כל הזמן משנה  את האלגוריתם שלה, דבר אשר יכול להשפיע באופן ניכר על הקידום האורגני ותוצאותיו. כלומר, שינויים אלו יכולים להשפיע שלא לטובה על דירוג האתר ומושגי מפתח מסוימים בדף זה או אחר של האתר. ב – PPC קיימת שליטה מלאה כל הזמן על המודעות, הניסוח שלהן ומושגי המפתח המופיעים במודעות אלו.

לסיכום, כאן מדובר על שתי טכניקות שונות לקידום האתר על ידי הבאת גולשים אליו. הפעולה היעילה ביותר היא להרוויח את היתרונות של כל שיטה, דבר אותה ניתן לעשות באם מחליטים לשלב SEO ו – PPC במהלך קידום האתר.

אולי יעניין אתכם גם: קורס קידום אתרים בגוגל