תחזוקת אתרי וורדפרס – מה נדרש לשם כך?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
תחזוקת אתרי וורדפרס

אחרי שמקימים אתר אינטרנט יש צורך לבצע תהליך של תחזוקת אתרי וורדפרס שוטפת על מנת שיהיה ניתן לעבוד איתו והגולשים יוכלו ליהנות ממנו. אם לא מבצעים את התחזוקה, עלולים לגלות שהאתר איננו מתעדכן, איננו נשמר כפי שהוא אמור להישמר, וזה יכול כמובן להוביל למצב שגולשים ינטשו אותו והוא לא יוכל להתקדם בגוגל כפי שאנחנו מצפים ורוצים.

תחזוקה של אתרים ובפרט תחזוקה של אתרי וורדפרס, היא מאוד פשוטה באופן יחסי. ההבדל בין אתרים רגילים לאתר וורדפרס הוא בכל מה שקשור למערכת הניהול של האתר, האופן בו הוא פועל והכלים שיכולים להתאים לכך. מדובר על תחזוקה של אתרים בצורה הכי פשוטה והכי ברורה, בשביל שיהיה ניתן להשתמש באתר לאורך זמן, באופן שיבטיח שימוש נכון ויעיל.

צריך להבין, אתר אינטרנט יכול למשוך אליו מחד, הרבה מאוד גורמים שעלולים לסכן אותו ועל כן צריך לתחזק אותו בשביל שיהיה ניתן למנוע זאת, מאידך, אתר אינטרנט צריך להיות מתוחזק בשביל שיהיה ניתן ליהנות ממנו, להפיק ממנו תועלת בכל הקשור לתוכן ולמאפיינים אחרים

איך מתחזקים אתר וורדפרס?

ראשית, בעת בניית אתרי וורדפרס דואגים לכך שמערכות האבטחה של האתר יהיו מעודכנות, יהיו רציניות ואיכותיות, זאת בשביל שיהיה ניתן לייצר תהליך עבודה נכון ובטוח לאורך זמן.

שנית, יש להבטיח שהאתר מתוחזק בכל מה שקשור לתכנים שלו, זאת על מנת שהוא יוכל לשמור על רלוונטיות לאורך זמן ולספק לגולשים את המידע הרלוונטי עבורם.

שלישית, חשוב שהאתר יהיה מתוחזק בכל מה שקשור להיבטים של פניות גולשים, שאלות, בירורים וכדומה. כלומר, יש להקפיד על כך שיהיה מי שיספק מענה לגולש בשביל שהוא יוכל להשתמש בו באופן סדיר ובידיעה שיש מי שדואג לו.