שיפור מהירות אתרים – המשמעות הכלכלית של שיפור המהירות

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
שיפור מהירות אתרים

כל פעולה שאנחנו מבצעים באתר האינטרנט שלנו, יש לה משמעות בין אם זה מבחינה מעשית ובין אם זה מבחינת נראות. אך מעבר לזה, כמעט לכל פעולה שאנחנו נעשה באתר, ייתכן מאוד ותהיה לה משמעות כלכלית מסוימת.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כל הנושא של שיפור מהירות אתרים. לצערנו, הרבה מאוד אתרי אינטרנט עדיין מתמודדים עם בעיות של טעינה איטית, בין אם זה כשרוצים להיכנס מגוגל לאתר ובין אם זה כשרוצים להיכנס לעמודים ספציפיים מתוך האתר.

על פניו, יהיו מי שיטענו שמדובר בבעיה פנימית של האתר שאין לה משמעות כלפי חוץ, לכן גם אין לה באמת משמעות כלכלית. אך זה לא מדויק. אם אנחנו רוצים שהאתר יצליח, ייצור תנועה, ימשוך גולשים, יהפוך גולשים ללקוחות, הרי שאנחנו צריכים שהאתר יעבוד בצורה מהירה שוטפת, אך עלול להיווצר נזק כלכלי משמעותי, גם אם הוא לא נראה לעין לכאורה.

איזה נזקים עלולים להיגרם כתוצאה מאיטיות של אתר אינטרנט

הנזק המשמעותי של לא לבצע שיפור מהירות אתרים הוא בכך שהגולשים פשוט יעזבו אותו ולא יחזרו אליו. אם גולש רוצה לעשות רכישה, ומתברר לו שהאתר איטי מדי, אז הוא יוותר עליו ויפנה לאתר אחר. אף גולש לא רוצה לדעת שהוא עובד מול אתר אינטרנט איטי.

נזק אחר קשור לאובדן נתונים. אם אנחנו מפעילים אתר אינטרנט והוא פועל באיטיות רבה, מאוד ייתכן שהוא ייתקע, נתונים שמועברים אליו פשוט לא יגיעו, וזה עלול לייצר בעיות שונות, בין היתר מול הגולשים שמשתמשים בו.

כל הרעיון של מהירות אתר מתייחס לחוויית גלישה, וזו משפיעה באופן ישיר על התנועה באתר. אם האתר איטי, חווית הגלישה נפגעת וזה משפיע על התנועה וכמובן על היכולות של האתר להרוויח.