איזו תשתית אינטרנט הכי טובה בשנת 2021?

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

עד השנים האחרונות היו עושים שימוש בתשתיות תקשורת בדמות כבלים תת ימיים העוברים מיבשת אחת לאחרת וכך גם לישראל. את התשתיות הראשיות של הכבלים הללו ממשיכים עם כבלי תקשורת קטנים יותר לנקודות בכל רחבי הארץ, החל מנקודות מרכזיות לפי ערים ויישובים ועד לארונות תקשורת קטנים יותר הנמצאים בכל רחוב ומשם לארון התקשורת הפרטי שלכם. בשנים האחרונות החלו לקדם בישראל גם את תשתית הסיבים האופטיים אשר מאפשרים לנו להתחבר למהירויות גלישה שטרם הכרנו.

מה אנו מחפשים בתשתית שלנו?

תשתיות אינטרנט שונות מאפשרות לנו, באמצעות ספק, להתחבר לאינטרנט. כלומר המידע הקיים באינטרנט ומועבר דרך כבלי התקשורת או הסיבים האופטיים הוא מידע העובר מאותם שרתים עליהם המידע יושב ברחבי העולם ועד לנקודת התקשורת אצלנו בבית ממנה התחברנו לאינטרנט, ראו כאן לדוגמה אינטרנט ספק ותשתית! בהחלט טכנולוגיה מרהיבה אולם איך נדע מהי התשתית הטובה ביותר לשנת 2021?

נצטרך לבחון כמה מדדים:

  • רוחב פס – ככל שרוחב הפס גדול יותר כך יותר נתונים יכולים לעבור בו ובמהירות גבוהה יותר. זה מאפשר גלישה מהירה יותר, הורדות מהירות יותר מהאינטרנט ועוד.
  • מהירות גלישה פוטנציאלית – אנו רוצים תשתית אינטרנט שתספק לנו גלישה מהירה יותר. גם כאן מובילים הסיבים האופטיים המאפשרים להתחבר למהירויות גלישה שלא הכרנו עד היום.
  • אבטחת מידע – עד כמה הנתונים מאובטחים והחיבור שלנו לאינטרנט הוא מאובטח.
  • פריסת התשתית – באילו אזורים ברחבי הארץ ניתן להתחבר לתשתית?
  • יציבות התשתית – זמינות האינטרנט ומניעת נפילות ותקלות לעתים קרובות.

איזו תשתית נחשבת למובילה כיום?

לאחר בחינת כל הנתונים הללו ואחרים אין ספק כי תשתית הסיבים האופטיים היא התשתית המובילה בשנת 2021. כמובן שהחיסרון שלה הוא שמדובר בתשתית יקרה מאוד ולכן היא איננה בפריסה ארצית עדיין וייקח עוד כמה שנים טובות עד שזה יקרה. במידה ואתם יכולים כבר להתחבר לתשתית הסיבים האופטיים במגוריכם תוכלו ליהנות ממהירות גלישה גבוהה.