מה זה פרונט אנד

שימי לוי

שימי לוי

מתמחה בשיווק דיגיטלי בדגש על רשתות חברתיות, לתת מעבר ולתרום מהידע שלו זה אצלו בטבע

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים מושגים מסוימים מהעולם האינטרנט ומהעולם ההייטק בכלל, זה נשמע לנו כמה שפה זרה, סינית למתקדמים כפי שנהוג לומר. אך כשאנחנו יורדים לרזולוציה קצת יותר נמוכה ומסבירים לנו איך אותו פרט, אותו מושג, משפיע עלינו או כיצד אנחנו משתמשים בו, אז הדברים הופכים להיות הרבה יותר פשוטים וכלים. 

דוגמא טובה לכך אפשר לראות במקרה של תחום פרונט אנד. על פניו, מי שלא מכיר ולא מבין מה זה פרונט אנד, את התחום ואת עולם המושגים של עולם האינטרנט, עלול לחשוב שמדובר בתחום מאוד מתקדם, מפותח של דברים אשר אין לנו נגיעה אליהם, והוא למעשה מהווה שלב בתהליך התפתחותי רחב וגדול. 

אך האמת היא מעט שונה. פרונט אנד הוא תחום שכולנו, בצורה כזו או אחרת, משתמשים בתוצרים שלו. למעשה, מדובר בפיתוח קוד לדפדפן, אשר מאפשר לנו להתקין רכיבים שונים ולהשתמש בהם. היום זה מאוד נפוץ לא רק לעבוד עם דפדפנים מסוגים שונים כשאנחנו גולשים באינטרנט, אלא גם להרכיב עליהם תוספים מסוגים שונים ומגוונים, על מנת לייצר סביבת עבודה הרבה יותר איכותית וטובה. 

כיצד זה בא לידי ביטוי בפועל

למעשה, מפתח פרונט אנד, לומד את המאפיינים של הדפדפן, את הצרכים והכלים שהוא צריך להשתמש בהם בשביל שהוא יוכל להרכיב רכיב כזה או אחר, ואז הוא יכול לפתח קוד שיהיה ניתן לשלב בדפדפן. באופן כזה, הוא יכול לייצר תוספים מסוגים שונים אשר ניתן להרכיב על גבי הדפדפן הקיים. 

כמובן שמדובר בתהליך לא פשוט, הוא מחייב לימוד משמעותי של הקוד עצמו, הוא מחייב יצירת תוספים בהתאם לצרכים של הלקוח, בדיקות ועוד מגוון פעולות, עד אשר התוסף יעלה לאתר או לחנות הדפדפן ויהיה ניתן להרכיב אותו עליו. 

לעוד מידע, בקרו באתר המסלול להייטק